REKONDIČNÍ A SPORTOVNÍ MASÁŽE

Masáže patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Název masáž je odvozen od řeckého slova „massó“, to znamená mačkati, hnísti. Proto bolesti poraněných míst lze zmírnit nebo odstranit třením či hnětením, což jsou základní masérské hmaty.

Masáže jsou nezbytnou součástí péče o tělo u jedinců s nedostatkem aktivního pohybu a u lidí s jednostranným typem přetížení. Masáží docílíme uvolnění svalového napětí, odeznění pocitu únavy, zmírnění nebo úplné odbourání bolesti a celkové osvěžení organismu po fyzické či psychické námaze.

Rekondiční masáž zpomaluje vznik příznaků stárnutí a pomáhá udržovat tělesnou i duševní svěžest. Masáže jsou vhodné při odstranění
či zmírnění bolestí svalového původu (záda, šíje, klouby, končetiny), prokrvují a tím zlepšují přívod kyslíku a potřebných živin do tkání, odstraňují se toxické látky a zplodiny látkové výměny z těla, uvolňují svalové napětí, příznivě ovlivňují centrální nervový systém a zlepšují kloubní pohyblivost.

Sportovní masáž má velký význam před sportovním výkonem tzv. masáž pohotovostní, která má sportovce připravit na podání maximálního výkonu v závodě, utkání nebo soutěži. Po sportovním výkonu se provádí tzv. masáž odstraňující únavu.

 

 


 

 

 

 


 

 

STIMULACE LYMFATICKÉHO SYSTÉMU PŘES PLOSKY CHODIDEL

Jedná se o velmi citlivou metodu, prospěšnou zvláště u akutních stavů, včetně poúrazových, sloužící k rychlejší regeneraci poškozených tkání, při akutních
i chronických onemocnění pro dobrý stav lymfatického a imunitního systému, k rychlejšímu a kvalitnějšímu uzdravování.

Metoda má vliv na rovnováhu v hormonálním systému a na množství tělesných tekutin v jednotlivých částech těla. Má vliv na stres a emoce, které pomáhá „vyplavit“, vyrovnat je a uklidnit, působí jako prevence vzniku psychosomatických onemocnění.

Lymfatická stimulace je prováděna tak, že klient leží na masérském lehátku na zádech s nataženými a podloženými nohami a ošetřující sedí v oblasti dolních končetin ošetřovaného. Ošetření je prováděno v příjemné a klidné atmosféře.

 

 

 

 

MASÁŽ OBLIČEJE A DEKOLTU S DERMATOLOGICKÝM OŠETŘENÍM

Žádný přístroj nedokáže nahradit ručně provedenou masáž obličeje, krku
a dekoltu
! Doteky rukou a působení masážních fází přinášejí kromě blahodárného vlivu na pokožku a svaly i psychickou relaxaci, klid a uvolnění. Každý správně provedený pohyb má několikanásobný efekt, který je podmíněn i dokonalým masážním přípravkem. Masáž je prováděna vždy na dokonale odlíčené a čisté pleti.

Čištění pleti pomocí ultrazvukové špachtle, která šetrně čistí pleť do hloubky
a zajišťuje násobně lepší vstřebávání pleťových sér, krémů, koncentrátů a olejů do pokožky. 

 

 

 

 

AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ

Mocná kombinace hojivého doteku, jemného pohlazení, hlubší masáže v případě namožených svalů a dodání energie ve spojení s léčebnou silou esenciálních olejů.
Masáž je vhodná jako dárek pro maximální uvolnění a relaxaci obdarovaného.

 

 

 

BREUSSOVA MASÁŽ

Účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí na svaly okolo páteře, proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti.

Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje, hedvábného papíru a speciálních hmatů tak, aby se olej dostal co nejhlouběji.

 

 

 

LÉČEBNÁ NEBO BAREVNÁ TERAPIE LAMPOU BIOPTRON

Systém světelné terapie k urychlení hojení a úlevě od bolesti pomocí biostimulace buněk a zvýšené mikrocirkulaci. Pro neinvazivní prevenci a léčbu různých zdravotních stavů bez vedlejších účinků.

Uplatnění světelné terapie při různých bolestivých a zánětlivých stavů:

  • pooperační rány, jizvy
  • popáleniny
  • svalové křeče a napětí
  • podvrtnutí
  • bércové vředy
  • artritida
  • bolesti krku, ramenou nebo zad
  • syndrom karpálního tunelu
  • ničí kožní bakterie, akné
  • zvyšuje produkci bílkovin (produkci kolagenu a elastinu) v pokožce

 

Barevná terapie představuje holistický program. Užívání barev vede k vyrovnání
a zvýšení energie pro udržení našeho těla, mysli i ducha ve zdravém, uvolněném
a harmonickém stavu. Barva je čistá vibrace, která zvyšuje nebo snižuje naši energii a barevné filtry tak pomohou k získání rovnováhy.

 

 

 

 

CENÍK

 

Masáž krku a šíje 290,-Kč
Masáž zad, krku a šíje 450,-Kč
Masáž zad, horních končetin, krku a šíje 590,-Kč
Masáž zad, dolních končetin, krku a šíje / masáž jen DK 790,-Kč / 490,-Kč
Masáž celého těla 990,-Kč
Kineziotaping dle rozsahu ošetření
Stimulace lymfatického systému 690,-Kč
Masáž obličeje a dekoltu s dermatologickým ošetřením 550,-Kč
Aplikace tělové svíce 100,-Kč
Aromaterapeutická masáž 790,-Kč
Breussova masáž 490,-Kč
Bioenergetická harmonizace těla masáž +​ 100,-Kč
Světelné terapie 10 min. 100,-Kč
DÁRKOVÉ POUKAZY  

Masáže a ošetření nabízím na adrese v Praze 4 – Hrnčířích po tel. objednání kontakt.