REKONDIČNÍ A SPORTOVNÍ MASÁŽE

Masáže patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Název masáž je odvozen od řeckého slova „massó“, to znamená mačkati, hnísti. Proto bolesti poraněných míst lze zmírnit nebo odstranit třením či hnětením, což jsou základní masérské hmaty.

Masáže jsou nezbytnou součástí péče o tělo u jedinců s nedostatkem aktivního pohybu a u lidí s jednostranným typem přetížení. Masáží docílíme uvolnění svalového napětí, odeznění pocitu únavy, zmírnění nebo úplné odbourání bolesti a celkové osvěžení organismu po fyzické či psychické námaze.

Rekondiční masáž zpomaluje vznik příznaků stárnutí a pomáhá udržovat tělesnou i duševní svěžest. Masáže jsou vhodné při odstranění
či zmírnění bolestí svalového původu (záda, šíje, klouby, končetiny), prokrvují a tím zlepšují přívod kyslíku a potřebných živin do tkání, odstraňují se toxické látky a zplodiny látkové výměny z těla, uvolňují svalové napětí, příznivě ovlivňují centrální nervový systém a zlepšují kloubní pohyblivost.

Sportovní masáž má velký význam před sportovním výkonem tzv. masáž pohotovostní, která má sportovce připravit na podání maximálního výkonu v závodě, utkání nebo soutěži. Po sportovním výkonu se provádí tzv. masáž odstraňující únavu.

 

 


 

 

 

ČÍNSKÁ MASÁŽ TUINA, zdravé orgány a klouby

Čínská masáž tuina / tchuej-na patří v klasické čínské medicíně mezi zevní léčebné terapie.
Účinnost masáže je prověřena časem a jejím hlavním cílem je dosáhnout u klienta harmonický a vyvážený oběh vitální energie nejenom pomocí techniky tlaku (akupresury) na citlivé body, ale i celé řady dalších masážních technik např. masáže energetických drah, prochvění různých oblastí těla, pasivní pohyby a manipulace k uvolnění zablokovaných kloubůatd.

Tchuej-na masáž pomáhá při:

 • uvolnění svalů a zlepšení funkčnosti kloubů
 • odstranění bloků, křečí a krevních stáz
 • podpoře uvolnění energie čchi a krevního oběhu
 • dobrém fungování vnitřních orgánů
 • prevenci proti jakýmkoli nemocem

 

Masáž břicha
Pomáhá při běžných potížích trávicího ústrojí (např. zácpa, průjem). Pozitivní účinek masáže příznivě ovlivňuje zažívání, vylučování a urogenitální trakt. Speciálními technikami dochází k uvolnění a stimulaci tlustého střeva, navíc k detoxikaci střeva tenkého, jater i žlučníku, slinivky, sleziny a žaludku. Součástí masáže je uvolnění bedrokyčlostehenního svalu (m. iliopsoas).

Zvýšený krevní tlak (mírná hypertenze)
Cílem masáže je doplnění a podpoření klasické léčby zvýšeného TK nebo prevence příznaků např. nervozita, podrážděnost, nespavost, rozpínavá bolest na temeni hlavy, hučení v uších aj.

ČÍNSKÁ MASÁŽ TUINA, zdravá záda

Masáž hlavy a obličeje
Napjaté a bolestivé svaly v oblasti obličeje a šíje (bolesti hlavy, migrény, závratě) mohou být ze stresu, sedavého zaměstnání, dlouhého vysedávání u televizí, počítačů. Nevhodný způsob života může mít neblahý vliv také na oči (pálení, slzení, otoky) nebo na sluch (tinitus).

Masáž horní oblasti zad (šíje, ramena a paže)
Bolesti hlavy mohou úzce souviset s přetíženými svaly v celé horní oblasti zad. Z nevhodného sedavého způsobu života spojeného s nedostatečným pohybem můžou vzniknout problémy brnění až mravenčení v prstech, oteklé a bolavé paže nebo bolestivý rozsah v ramenním nebo loketním kloubu. Masáž zad, beder a dolních končetin Bolesti zad a beder jsou v dnešní uspěchané době asi nejčastější příčinou, proč vyhledáváme maséra. Bolesti mohou být akutní nebo chronické z různých příčin - přetížení, zablokování nebo poranění svalstva, šlach a vazů při sportu, špatnými pohybovými stereotypy aj. S bolestí zad mohou souviset problémy dolních končetin.

SPECIÁLNÍ MASÁŽNÍ SESTAVY DOKÁŽÍ ZPRŮCHODNIT ENERGETICKÉ DRÁHY, ZMÍRNIT BOLESTI, PODPOŘIT CIRKULACI KRVE A ENERGIE, UVOLNIT SVALY, VYPUDIT CHLAD, DOPLNIT A POSÍLIT LEDVINY.

 

BAŇKOVÁNÍ A MOXOVÁNÍ

Baňkování je velmi stará metoda používaná na četné problémy pohybového aparátu a také na problémy jiných vnitřních obtíží. Baňkováním se rozumí přikládání skleněných nádobek, v nichž je vytvořen podtlak, který způsobí přisátí na pokožku. Baňky se přikládají na reflexní, akupunkturní body a ashi zóny nebo se používají k masáži.
Indikace pro baňkování:

 • akutní/chronické bolesti svalů (pohybový aparát)
 • revmatické problémy a bolesti kloubů
 • stimulace vnitřních orgárů (např. potíže se zažíváním)
 • nachlazení a kašel

Moxování (zahřívání, požehlování, prohřívání akupunkturních bodů) patří mezi techniky klasické čínské medicíny. Při moxování je využité teplo, které se tvoří pomalým hořením směsi bylin, sušených vláken pelyňku. Teplo zahřívá svaly, proniká do hloubky tkání, prohřívá energetické dráhy a aktivní body. Podporuje a zrychluje krevní oběh a proudění životodárné energie čchi.
Indikace pro moxování:

 • vyčerpání a nedostatek vitality
 • bolesti svalů a kloubů
 • zvýšení obranyschopnosti organismu
 • doplnění energie čchi
 • nachlazení a problémy dýchacích cest (v počátečním stadiu)
 • poruchy trávení

Gua Sha technika, která má dlouhou tradici a široké uplatnění v klasické čínské medicíně. Nejčastější uplatnění Gua Sha je při preventivní masáži, pro úlevu běžných zdravotních problémů a při kosmetické masáži.
Indikace:

 • bolestivé stavy - bolest hlavy, bolesti zubů, bolesti nohou, bolesti páteře, bolest ramen, onemocnění kostí a kloubů
 • útok vnějších patogenů
 • kosmetické účely - masáž obličeje, akné, zpomalení stárnutí pokožky

  

STIMULACE LYMFATICKÉHO SYSTÉMU PŘES PLOSKY CHODIDEL

Jedná se o velmi citlivou metodu, prospěšnou zvláště u akutních stavů, včetně poúrazových, sloužící k rychlejší regeneraci poškozených tkání, při akutních
i chronických onemocnění pro dobrý stav lymfatického a imunitního systému, k rychlejšímu a kvalitnějšímu uzdravování.

Metoda má vliv na rovnováhu v hormonálním systému a na množství tělesných tekutin v jednotlivých částech těla. Má vliv na stres a emoce, které pomáhá „vyplavit“, vyrovnat je a uklidnit, působí jako prevence vzniku psychosomatických onemocnění.

Lymfatická stimulace je prováděna tak, že klient leží na masérském lehátku na zádech s nataženými a podloženými nohami a ošetřující sedí v oblasti dolních končetin ošetřovaného. Ošetření je prováděno v příjemné a klidné atmosféře.

 

 

 

 

MASÁŽ OBLIČEJE A DEKOLTU S DERMATOLOGICKÝM OŠETŘENÍM

Žádný přístroj nedokáže nahradit ručně provedenou masáž obličeje, krku a dekoltu!

Doteky rukou a působení masážních fází přinášejí kromě blahodárného vlivu na pokožku a svaly i psychickou relaxaci, klid a uvolnění. Každý správně provedený pohyb má několikanásobný efekt, který je podmíněn i dokonalým masážním přípravkem. Masáž je prováděna vždy na dokonale odlíčené a čisté pleti.

Čištění pleti pomocí ultrazvukové špachtle, která šetrně čistí pleť do hloubky
a zajišťuje násobně lepší vstřebávání pleťových sér, krémů, koncentrátů a olejů do pokožky. 

 

 

 

 

AROMATERAPEUTICKÁ MASÁŽ

Mocná kombinace hojivého doteku, jemného pohlazení, hlubší masáže v případě namožených svalů a dodání energie ve spojení s léčebnou silou esenciálních olejů.
Masáž je vhodná jako dárek pro maximální uvolnění a relaxaci obdarovaného.

 

 

 

BREUSSOVA MASÁŽ

Účinná a jemná metoda působící na nervový systém a pohybový aparát, především páteř. Působí na svaly okolo páteře, proto se používá při bolestech zad, kde dokáže uvolnit meziobratlové ploténky a tím ulevit od bolesti.

Při masáži se využívá účinků přírodního třezalkového oleje, hedvábného papíru a speciálních hmatů tak, aby se olej dostal co nejhlouběji.

 

 

 

 

LÉČEBNÁ NEBO BAREVNÁ TERAPIE LAMPOU BIOPTRON

Systém světelné terapie k urychlení hojení a úlevě od bolesti pomocí biostimulace buněk a zvýšené mikrocirkulaci. Pro neinvazivní prevenci a léčbu různých zdravotních stavů bez vedlejších účinků.

Uplatnění světelné terapie při různých bolestivých a zánětlivých stavů:

 • pooperační rány, jizvy
 • popáleniny
 • svalové křeče a napětí
 • podvrtnutí
 • bércové vředy
 • artritida
 • bolesti krku, ramenou nebo zad
 • syndrom karpálního tunelu
 • ničí kožní bakterie, akné
 • zvyšuje produkci bílkovin (produkci kolagenu a elastinu) v pokožce

 

Barevná terapie představuje holistický program. Užívání barev vede k vyrovnání
a zvýšení energie pro udržení našeho těla, mysli i ducha ve zdravém, uvolněném
a harmonickém stavu. Barva je čistá vibrace, která zvyšuje nebo snižuje naši energii a barevné filtry tak pomohou k získání rovnováhy.

 

 

 

 

CENÍK 

 

CENÍK PLATNÝ OD 1.1.2023  
Masáž krku a šíje 30 min. / +stimulace akupres.bodů / +akupres.odblok.přes plosku nohy aj. 450,-Kč / +50,-Kč / +200,-Kč
Masáž zad, krku a šíje 45 min. / +stimulace akupres.bodů  650,-Kč / +100,-Kč
Masáž zad, horních končetin, krku a šíje / +stimulace akupres.bodů  750,-Kč / +100,-Kč
Masáž zad, dolních končetin, krku a šíje / masáž jen DK / +stimulace akupres.bodů  950,-Kč / 650,-Kč / +100,-Kč
Reflexologie nohou 750,-Kč

Masáž celého těla 90 min.

1150,-Kč

 

Čínská masáž Tuina + vč.doplňujících technik 1 až 2 hodiny

900,-Kč až 1600,-Kč podle časové délky
a náročnosti ošetřované oblasti 

Kineziotaping dle rozsahu ošetření
Stimulace lymfatického systému 950,-Kč
Masáž obličeje a dekoltu s dermatologickým ošetřením 850,-Kč
Aplikace tělové svíce 100,-Kč + cena za svíci
Aromaterapeutická masáž celého těla 950,-Kč
Breussova masáž 750,-Kč
Bioenergetická harmonizace těla masáž +​ 100,-Kč
Světelné terapie 10 min. 200,-Kč
DÁRKOVÉ POUKAZY  

Masáže a ošetření nabízím na adrese v Praze 4 – Hrnčířích po tel. objednání kontakt.